O NÁS

Za dlhé roky plných radosti (ale aj starostí) s chovom tohoto úžasného plemena Ragdoll, sme sa rozhodli ukončiť činnosť našej chovateľskej stanice. Ďakujeme za pochopenie.

Sme malá rodinná chovateľská stanica na západe Slovenska - na Záhorí a venujeme sa chovu krásnych a ušľachtilých Ragdollov.
Okrem nás ľudí (Jana a Vlado) tvoria našu domácnosť mačičky plemena Ragdoll a vonku nás strážia dvaja úžasní chlpáči hovawart Ozzy a írsky seter Max.

my

Naša chovateľská stanica dostala názov podľa nášho prvého kocúrika Vilíka, ryšavo-bieleho kríženca perzskej mačky a mačky domácej. Vilík bol naozaj úžasný kocúrik a jeho povaha bola jedinečná. Bohužial tak ako sa to veľmi často u vonku žijúich mačičiek stáva, sa náš Vilík jedného dňa už z potulkov domov nevrátil.
Vďaka Vilíkovi sme pri ďalšom rozhodovaní mali jasno, že si našu ďalšiu mačičku budeme vyberať hlavne podľa povahy, čo bolo pri vyberaní nečistokrvnej mačky nemožné. Tak sme študovali rôzne encyklopédie, až sme jedného dňa natrafili na plemeno Ragdoll a hneď bolo jasné, že máme vybrané: nádherná hodvábna srsť, nehovoriac o povahových vlastnostiach!
A tak sa stalo, že sme si po dlhšom hľadaní zaobstarali nádherného čierneho bikolora Eliáška, od pani Dobrovskej z Brna. Kocúrik bol úžasne vymazlený a veľmi komunikatívny, úplne si nás získal svojou typickou Ragdollou povahou. Časom k nám pribudli aj ďaľšie mačičky: Didinka, Charlinka, Queenie, Gaitiska, Boníček, Hepinka a Landony. Pretože sme však tomuto úžasnému plemenu úplne prepadli, je možné, že na našich stránkach budete časom vídať stále nové a nové mladé hviezdičky, ktoré budú posúvať náš chov a dúfame, že aj kvalitu plemena Ragdoll na Slovensku ďalej.
Niektoré naše mačičky našli po skončení "chovnej kariéry" trvalý domov v náhradných rodinkách, iné s nami zostali a robia nám spoločnosť ako spokojní maznáčikovia.
Bohužial nás iba vo veku 6 rokov náš milovaný Elíšek opustil navždy, no pre nás zostane, tak ako aj Vilík, navždy v našich srdiečkach.

vilik

Prajeme si, aby sa vám naše stránky páčili a budeme sa tešiť, ak nám napíšete.

Napísali o nás!

Napisali o nas

Copyright © De Villia, SK - chovateľská stanica mačiek Ragdoll.