Ďakujeme všetkým za záujem o naše mačiatka, no bohužial už žiadne ďalšie neplánujeme.
Po dlhšom zvažovaní sme sa rozhodli pre ukončenie činnosti našej chovateľskej stanice.
Ďakujeme majiteľom našich odchovov, ale aj našich pôvodných chovných mačiciek a kocúrov, že im venujú veľa lásky a výbornej starostlivosti a budeme vždy radi za zaslané fotky a info ako sa im darí :)
Na našich stránkach budeme aj naďalej pridávať ako naši odchovanci rastú, takže na nás nezabudnite ;-)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Nepodporujte množiteľov kúpou lacných šteniatok a mačiatok bez rodokmeňa a akýchkoľvek garancíí na zdravie a pôvod! Ich rodičia často žijú v nevyhovujúcich podmienkach, nemajú žiadnu veterinárnu starostlivosť, sú týrané, kŕmené nekvalitnou stravou a zaťažené dedičnými ochoreniami!

Od októbra 2012 prebieha celoslovenská kampaň proti množiteľom a týraniu zvierat!

Ku kampani bola vytvorená aj webová stránka LACNESTENIATKA.SK. Bojujte spolu s nami proti množeniu!!!

Lacnesteniatka

Pri tejto príležitosti by som rada upozornila na novovzniknuté Webové stránky venované problematike HCM (hypertrofická kardiomyopatia)- ide o dedičné ochorenie srdiečka mačiek, ktoré sa bohužial vyskytuje aj u plemena Ragdoll.
Na týchto stránkach sa môžete veľa dočítať nielen o tomto ochorení, ale môžete tu nájsť aj Databázu testovaných mačiek na HCM a PKD a teda aj chovateľské stanice, ktoré svoje mačky na tieto ochorenia testujú. Tak isto je na stránkach veľa ďaľších užitočných informácii, týkajúcich sa chovu mačiek.

Myslím, že boj proti množeniu by mal byť ruka v ruke s bojom proti "chovateľom", ktorí vedome ignorujú zaťaženosť plemena genetickými ochoreniami a veselo produkujú potomstvo, ktorých rodičia trpia na závažné dedičné ochorenia. V konečnom dôsledku trpí práve to vysnívané šteniatko alebo mačiatko a jeho nový majiteľ, lebo nejde o bezproblémový spoločný život plný radosti a hier, ale o ťažký boj, na konci ktorého človek o to svoje milované zvieratko väčšinou predčasne prijde :(

HCM

Copyright © De Villia, SK - chovateľská stanica mačiek Ragdoll.